لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با رژیم
دی ۲۶, ۱۳۹۷

لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع با ورزش


برای لاغری سریع با ورزش باید به انجام تمرینات هوازی بپردازید.۵ جلسه در هفته به مدت ۶۰ دقیقه می تواند در کاهش وزن شما تاثیر زیادی داشته باشد. ورزش کردن علاوه بر کاهش وزن باعث تناسب اندام و پیشگیری از انواع بیماری ها می شود. اگر به دنبال نتایج سریع تر و بهتر هستید در کنار تمرینات هوازی تمرینات مقاومتی مثل کار با وزنه را هم داشته باشید.


خیلی افراد تصمیم به کاهش وزن از طریق ورزش کردن را میگیرند ولی بدلیل رعایت نکردن برخی اصول باعث میشود خیلی زود ورزش را رها کرده یا حتی شرایط بدتر از قبل شود.

اگر وزن زیادی دارید و به قصد کاهش وزن تصمیم دارید ورزش را شروع کنید بهتر است به این نکات توجه داشته باشید.
۱- قبل از شروع ورزش حتما در رژیم غذایی خود تجدید نظر کنید و سعی کنید از مواد غذایی سالم با کالری متناسب بدن خود استفاده کنید.
۲- انتخاب رشته ورزشی مناسب برای شما بسیار مهم است می توانید برای این کار با یک مشاور ورزشی یا مربی کارآزموده مشورت کنید. ورزشی را انتخاب کنید که با هدف شما همگام و به آن علاقه مند باشید تا بتوانید ضمن کاهش وزن و داشتن روحیه ای خوب در این مسیر تداوم داشته باشید.
۳- ورزش را آهسته شروع کنید و کم کم به شدت و زمان آن بیفزایید و از جلسات اول به انجام تمرینات سختی بدنی نپردازید چرا که باعث آسیب دیدگی در شما می شود و مجبور خواهید شد بعد مدت کوتاهی ورزش را رها کنید.
۴- قبل از شروع ورزش از مربی بخواهید وضعیت بدنی شما را بررسی کند، زیرا افرادی که اضافه وزن دارند معمولا یک سری ناهنجاری های اسکلتی مثل لوردوز کمری در آنها شایع است که انجام برخی تمرینات باعث بدتر شدن این عارضه و کمردردهای شدید خواهد شد.

۵- استفاده از لباس مناسب در هنگام ورزش و همچنین پوشیدن کفش استاندارد باعث پیشگیری از آسیب دیدگی و افزایش کارایی خواهد شد.
۶- برای چربی سوزی و افزایش کارایی و توان سعی کنید حتما قبل، حین و بعد از ورزش آب بنوشید. همچنین نوشیدن آب در طول روز تاثیر بسزایی در کاهش وزن دارد.

زیاد دیده میشود که افراد برای کاهش چربی های شکم در هنگام ورزش پلاستیک به دور شکم خود می بندند یا از لباس های گرم وگن های لاغری استفاده می کنند تا عرق بیشتری بریزند و لاغر تر بشوند که این کار باعث لاغری که نمی شود هیچ نتیجه عکس خواهد داشت.

این نکته را مد نظر داشته باشید که انجام انواع تمرینات شکم مثل درازنشست، مسگری و…تاثیری در کاهش چربی های شکم ندارند و باعث تقویت و زیبایی این عضلات خواهند شد پس به قصد کاهش چربی شکم این حرکات را انجام ندهید ولی انجام این حرکات میتواند بعد از کاهش وزن و از بین رفتن چربی های شکم شکل ظاهری مناسبی برای شما ایجاد کند و پوست شکم شل و افتاده نباشد.

از جمله ورزشهای مفید برای کاهش وزن می توان به:
دوچرخه سواری، شنا، دویدن، پیاده روی سریع، ایروبیک، طناب زدن و ورزش های توپی اشاره کرد.
داشتن روحیه شاداب، کاهش مصرف فست فودها، استفاده از سبزی‌ها و میوه‌جات تازه، نوشیدن آب به مقدار فراوان و آهسته غذا خوردن می‌توانند روند کاهش وزن تسریع ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *